Pearson PTE

معرفی آزمون PTE

آزمون زبان انگلیسی پیرسون (Pearson Test of English) که به طور مخفف به آن PTE می‌گویند، یک آزمون آکادمیک چند سطحی درست مانند سایر آزمون‌های زبان انگلیسی مانند IELTS ، TOEFLو TOEIC است. این آزمون توسط انتشارات پیرسون طراحی شده است.

 

آزمون PTE به صورت کامپیوتری برگزار می‌شود و عمدتا برای انگلیسی زبانان غیر بومی طراحی شده است که می‌خواهند تحصیلات دانشگاهی به زبان انگلیسی داشته باشند. این آزمون، مهارت گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن شرکت کننده را مورد بررسی قرار داده و سوالات آن معمولاً این مهارت‌ها را به صورت ترکیبی مورد ارزیابی قرار می‌دهند. آزمون PTE در یک جلسه 3 ساعته برگزار می‌شود. کسانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور و متقاضی برنامه مهاجرت به استرالیا و نیوزلند می باشند مورد استفاده قرار می گیرد و از این آزمون به عنوان یک مدرک معتبر رسمی نام برده می شود. قابل توجه است که برای انجام این آزمون از سیستم بیومتریک دیجیتال شامل اسکن کف دست، امضاهای دیجیتالی، قالب‌های نامنظم آزمون و دوربین‌های مدار بسته جهت احراز هویت شخص استفاده می شود.

 

دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه ییل، هاروارد و چندین دانشگاه معبتر انگلیسی زبان این مدرک را به رسمیت می‌شناسند. با این حال کاربرد این مدرک بیشتر در کشور استرالیا است و یکی از ضروریات برای گرفتن ویزای این کشور محسوب می‌شود. به عنوان مثال این مدرک در حداقل 600 مرکز مختلف در استرالیا مورد پذیرش است.

ساختار آزمون PTE

 1. آزمون PTE جنرال
  آزمون پیرسون جنرال انگلیسی قبلاً به عنوان شورای پذیرش مدیریت تحصیلات تکمیلی در لندن شناخته می شد. PTE جنرال یک آزمون مبتنی بر موضوع است که برای سنجش توانایی برقراری ارتباط به زبان انگلیسی آزمون دهنده در شرایط واقعی طراحی شده است. این آزمون معمولاً فقط به منظور سنجش میزان بهبود زبان انگلیسی انجام می شود. به طوری که فقط چند کشور نمره عمومی PTE را برای پذیرش قبول می کنند.
 2. آزمون PTE آکادمیک
  آزمون آکادمیک پیرسون انگلیسی در سال 2009 آغاز شد که توسط شورای پذیرش مدیریت تحصیلات تکمیلی (GMAC) تأیید شده است. آزمون پی تی ای PTE آکادمیک یک آزمون مبتنی بر رایانه است که برای ارزیابی آمادگی داوطلبان ورود به دانشگاه انگلیسی زبان طراحی شده است. بیشتر دانشگاه ها نمره PTE آکادمیک را برای پذیرش قبول می کنند.
 3. آزمون PTE کودکان و نوجوانان
  آزمون پیرسون انگلیسی برای کودکان و نوجوانان قبلاً با عنوان آزمون لندن زبان انگلیسی برای کودکان شناخته می شد. این آزمون برای ارزیابی توانایی کودکانی طراحی شده است که انگلیسی را به عنوان یک زبان خارجی یاد می گیرند.

چه کسی می تواند مدرک PTE بگیرید؟

شرایط آزمون PTE جنرال

به افراد غیر بومی که می خواهند تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشند، توصیه می شود در آزمون عمومی PTE شرکت کنند. معمولاً به افرادی که در حال مهاجرت به یک کشور بومی انگلیسی زبان هستند، پیشنهاد می شود برای  آزمون جنرال PTE آماده شوند.

معیارهایی برای واجد شرایط بودن برای آزمون پی تی ای PTE وجود ندارد. آزمون PTE  جنرال را هر کسی می تواند بدهد زیرا محدودیت سنی یا شرایط خاصی ندارد.

شرایط آزمون PTE آکادمیک

دانشجویانی که می خواهند در دانشگاه ها یا کالج های خارج از کشور اقدام کنند، باید در آزمون آکادمیک PTE شرکت کنند. دروس دانشگاه یا کالج به زبان انگلیسی تدریس می شود. همچنین دامنه سوالات آن تنوع زیادی دارد، به همین دلیل تعامل با افراد با لهجه های مختلف می تواند دلیلی برای سنجش تسلط دانشجویان به زبان انگلیسی باشد. آزمون PTE  آکادمیک توانایی تسلط دانشجویان به انگلیسی را ارزیابی می کند.

داوطلبان این آزمون باید حداقل 18 سال یا بیشتر باشند. اگر سن داوطلب زیر 18 سال باشد، لازم است رضایت نامه از والدین یا سرپرست خود داشته باشد.

شرایط آزمون PTE کودکان و نوجوانان

این نوع آزمون پی تی ای  PTE، به طور خاص برای کودکان در گروه سنی 7 تا 12 سال طراحی شده است.

سوالات متداول شما در زمینه آزمون پیرسون PTE

آزمون PTE در یک زمان خاص انجام نمی‌شود. با توجه به نیاز خود می‌توانید در یکی از دوره‌های آن در تاریخ مدنظر خود شرکت کنید. در کل سال امکان برگزاری امتحان در مقاطع مختلف وجود دارد و در تقویم داخل وبسایت مربوط به این امتحان لیست کامل تاریخ‌ها قابل دسترسی هستند. کافی است به این سایت مراجعه و با توجه به زمان مورد نظر خود در این آزمون ثبت نام کنید

هزینه آزمون PTE آکادمیک برای یک بار آزمون 160 دلار است. افرادی که نتوانند هزینه آزمون را به موقع پرداخت کنند، باید مبلغ 200 دلار را به عنوان هزینه دیرکرد پرداخت کنند. 50 درصد هزینه کل در شرایطی که داوطلب از نظر جسمی برای انجام امتحان ناتوان باشد، برگردانده می شود. البته باید مدرک وضعیت پزشکی خود را ارسال کنند.
آزمون پی تی ای PTE در ایران برگزار نمی شود. می توانید در سایت رسمی این آزمون کشور هایی که این آزمون را برگزار می کنند را پیدا کنید. در ادامه نزدیک ترین مراکز آزمون به ایران را معرفی می کنیم.

 

 • امارات با هزینه ثبت نام 980 درهم
 • ترکیه با هزینه ثبت نام 545 لیر
 • آذربایجان با هزینه ثبت نام 170 دلار
 • عراق با هزینه ثبت نام 210 دلار
 • عمان با هزینه ثبت نام 222 دلار

این آزمون نیز مانند هر آزمون معتبر زبان دیگری سطح بندی شده است و توانایی هر شرکت کننده طبق نمره‌ای که کسب می‌کند، تعیین خواهد شد. به بیان بهتر، نمرات شرکت کنندگان در این آزمون، آن‌ها را در یکی از سطح بندی‌های زبانی قرار می‌دهد. همچنین این سطح بندی، می‌تواند یکی از عوامل بسیار مهم برای گرفتن اقامت کشور استرالیا و یا تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باشد.

 • برای تایید درخواست ویزای استرالیا و کسب 20 امتیاز اضافی در امتیاز بندی این ویزا، حداقل نمره در آزمون PTE پی تی ای، بالای 79 باشد.
 • برای تایید درخواست ویزای استرالیا و کسب 10 امتیاز اضافی در امتیاز بندی این ویزا، حداقل نمره در آزمون PTE پی تی ای، بالای 69 باشد.
 • برای تایید درخواست ویزای استرالیا، حداقل نمره شما در هر بخش از آزمون PTE پی تی ای 69 باشد اما هیچ امتیاز اضافی برای این نمره به شما تعلق نمی‌گیرد.

از جمله مزیت های این آزمون می توان به اعلام نتایج سریع آن اشاره کرد، شرکت Pearson PTE به صورت رسمی اعلام نموده که نتایج پس از بررسی حداکثر پس از 5 روز در سایت رسمی خود قابل دریافت می باشد، اما در بیشتر مواقع پس از 48 ساعت نتایج در پروفایل کاربری قابل دریافت می باشد. ضمنا می توانید بدون پرداخت هزینه نمرات خود را به دانشگاه های مختلف ارسال کنید.

نمره آزمون PTE به مدت دو سال معتبر است. این زمان از تاریخ برگزاری امتحان محاسبه می‌شود. این نمره در هر زمان از طریق وبسایت این موسسه مربوطه قابل دسترسی است. پس از اتمام 2 سال، نمره شما از وب سایت رسمی آزمون PTE حذف می‌شود.

شما می توانید آزمون PTE را در تمام طول سال انجام دهید. قبل از ثبت نام، حتما مراحل زیر را دنبال کنید: یک حساب کاربری در سایت رسمی این امتحان یعنی سایت Pearson ایجاد کنید. دریافت ایمیل با جزئیات تأیید اعتبار شما ممکن است تا 48 ساعت طول بکشد. تاریخ امتحان خود را تعیین کنید و زمان امتحان خود را نیز حتما تعیین کنید. آزمون PTE در هر روز دو جلسه امتحان ذکر شده به شرح زیر ارائه می دهد: 9.00 صبح – 12.00 شب ساعت 12.30 – 3.30 بعد از ظهر

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
به راهنمایی نیاز داری؟ چت واتس‌اپ