Paragon CAEL

معرفی آزمون پاراگون CAEL

آزمون CAEL که در مجامع علمی و بین المللی با نام آزمون زبان انگلیسی دانشگاهی کشور کانادا شناخته می شود، توسط یکی از شرکت های ارزیابی معتبر دنیا، شرکت سنجش پاراگون، برگزار می شود.
تعداد بسیار زیادی دانشگاه و کالج در سراسر کانادا این آزمون را برای پذیرش دانشجویان بین المللی قبول دارند.

به طوری که یکی از مهم ترین معیارها برای اخذ پذیرش دانشجویان در دانشگاه های کشور کانادا است، برای شرکت در این آزمون زبان به پیشینۀ تحصیلی موفقی نیاز دارید تا بتوانید در آزمون CAEL نتایج بسیار خوب کسب کنید، کمترین نمره ای که متقاضی می تواند در این آزمون کسب کند، نمرۀ 70 است. به طوری که هیچ مهارتی در این آزمون نباید نمرۀ کمتر از 60 باشد.

جزئیات آزمون CAEL

آزمون CAEL که مخفف عبارت The Canadian Academic English Language Test است با هدف تعیین سطح زبان انگلیسی دانشجویانی که قصد دارند به ادامه تحصیل در دانشگاه ها و کالج های کشور کانادا بپردازند، برگزار می شود. این آزمون در حقیقت یکی از آزمون های جایگزین آزمون تافل آمریکایی و آیلتس می باشد.
دانشجویانی که قصد دارند در این آزمون شرکت کنند نباید خود را محدود به کلاس های زبانی که شرکت می کنند، بدانند. بلکه موظف هستند برای کسب نمرۀ بهتر، مقاله بخوانند، فیلم ببینند و سخنرانی ها را با دقت گوش دهند. این متقاضیان باید بتوانند مطلب و متن کوتاه بنویسند و اتفاقات گوناگون علمی، اجتماعی و فرهنگی را تعریف کنند.
آزمون CAEL در گذشته تنها به صورت کتبی برگزار می شد، اما شرکت پاراگون با امیدواری اعلام کرده است که این آزمون قرار است به زودی در نسخه های بهبود یافته و مدتی است به صورت آنلاین برگزار شود.

شرایط آزمون CAEL

آزمون آنلاین CAEL با این سیاست پایه گذاری شده است که داوطلب بتواند راحت تر از سراسر دنیا در آزمون شرکت کند. همچنین این آزمون از جدیدترین روش های روز دنیا که یک آزمون بین المللی می تواند داشته باشد، تجهیز شده است.
نسخۀ جدید آزمون CAEL به صورت کامپیوتری برگزار می شود و نسخۀ کامپیوتری آن CAEL CE نام دارد و در سراسر کشور کانادا قابل دسترسی است و به زودی قرار است در تمام مراکز بین المللی برگزار شود.

این آزمون به گونه ای طراحی شده است که تمامی مهارت های نوشتاری، مطالعاتی و صوتی متقاضی را آنالیز کند. چراکه می خواهد مطمئن شود که متقاضی از هر لحاظ صاحب استعداد و توانمندی است که بتواند در دانشگاه های کشور کانادا به دستاوردهای بسیار خوبی دست پیدا کند.

سوالات متداول شما در زمینه آزمون پاراگون CAEL

همان طور که گفته شد، آزمون CAEL یکی از آزمون هایی است که به صورت کامپیوتری و آنلاین نیز برگزار می شود. ساختار آزمون آنلاین به گونه ای طراحی شده است که نیازی به هیچ گونه ملاقات حضوری و مصاحبه نباشد.
داوطلبانی که در این آزمون شرکت می کنند، دریک روز این آزمون را می دهند تا نتیجۀ تمامی تلاش های خود را برای کسب بهترین نتایج از آموزه های زبان انگلیسی خود را به چالش بکشند.

آزمون CAEL آزمون بسیار دقیقی است که برای بخش های مختلف زمان های مشخصی در نظر گرفته است. داوطلب باید بتواند به سؤالات مربوط به هر بخش در زمان خودش پاسخ دهد.
اما به طور کلی، زمان کل آزمون 3 ساعت و 30 دقیقه یعنی 210 دقیقه می باشد که به زمان سرنوشت ساز متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا معروف است.
داوطلبانی که در این آزمون شرکت می کنند، باید تمامی قوانین و ضوابط مربوط به شرکت در جلسۀ آزمون را رعایت کنند.
پیش از شرکت در آزمون بایستی با دانستن زمان در نظر گرفته شده در آزمون اصلی، به سوالات پاسخ دهند.

هزینۀ مربوط به شرکت در آزمون CAEL برحسب دلار محاسبه می شود که برابر با 280 دلار کانادست. باتوجه به محل برگزاری آزمون هزینۀ مربوط به آن نیز فرق می کند. داوطلبانی که قصد دارند در آزمون CAEL شرکت کنند باید برای اطلاع دقیق از هزینۀ شرکت در آن به سایت معتبری که مربوط به ثبت نام این آزمون است مراجعه کنند.

نمره اعلام شده این آزمون، میانگین نمره ای است که از بخش های مختلف آن کسب شده است. نمرۀ آزمون در بازه 10 تا 90 قرار دارد به این معنی که 10 کمترین نمرۀ و 90 بالاترین نمرۀ این آزمون می باشد.
داوطلبان باید شرایط دانشگاه های مختلف برای اخذ پذیرش دانشجویان بین المللی در نظر بگیرند و نمره ای متناسب با دانشگاهی که به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده اند، کسب کنند.

داوطلبانی که در آزمون CAEL شرکت می کنند پس از 8 روز کاری بعد از روزی که آزمون برگزار شده است، می توانند نتایج مربوط به آزمون خود را مشاهده کنند. نتایج آزمون به صورت آنلاین در حساب کاربری داوطلبان قرار می گیرد. داوطلبان از طریق ایمیلی که برایشان ارسال می شود، می توانند از بارگزاری نمرات در پرتال خود آگاه شوند.
نتایج آزمون به طور هم‌زمان به چندین کالج و دانشگاه ارسال می شود تا در جریان نمرات داوطلبانی که موفق شده اند نمرات بالایی کسب کنند قرار بگیرند. ارسال اتوماتیک نمرات به دانشگاه ها و کالج های مختلف بدون هزینه است.
یکی از اقداماتی که داوطلبان می توانند انجام دهند، درخواست بررسی مجدد آزمون است. این کار را 6 ماه پس از زمان برگزاری آزمون و با پرداخت هزینۀ مربوط به تصحیح مجدد انجام گیرد.

سایت رسمی آزمون CAEL اعلام کرده است که این آزمون از معتبرترین آزمون هایی است که در سطح بین المللی برگزار می شود و ارزش و اعتبار آن با آزمون های بین المللی دیگر هم تراز است. این مدرک زبان برای مدت 2 سال اعتبار دارد.
البته نکتۀ قابل ذکر در این قسمت این است که ممکن است دانشگاه ها و یا مؤسسات مختلف اعتبار خاصی را در سیاست کاری خود لحاظ کنند. برای آگاهی از این موضوع، باید شرایط مربوط به سیستم اخذ پذیرش دانشگاه های مختلف را در سایت رسمی آن ها مطالعه کنید.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
به راهنمایی نیاز داری؟ چت واتس‌اپ