خیر، با توجه به رفع تحریم های هسته ای یا (ثانویه)، ایران همچنان تحت تحریم های اولیه آمریکا تحت عنوان Iran Sanction Act (ISA) می باشد که مبنای آن تجارت و معامله تجاری شرکت های آمریکایی با ایران ممنوع می باشد.
 
به دلیل تحریم های اولیه آمریکا هیچ یک از شرکت های برگزارکننده آزمون های بین المللی از قبیل Pearson VUE, Prometric,Certiportدرایران مرکز رسمی و یا نمایندگی مستقیم ندارند.
 
بله، شرکت آریانا هوشمند با توجه به ایجاد دفاتر و فعالیت در کشورهای منطقه از قبیل گرجستان، ارمنستان و تاجیکستان و دریافت نمایندگی رسمی در این کشورها، امکان برگزاری آزمون های بین المللی را به صورت غیر مستقیم در ایران فراهم نموده و کلیه آزمون های بین المللی شرکت های VUE و Certiport را در کشور اجرا و برگزار می نماید.
 
قابل ذکر است که طبق مقررات و پالیسی شرکت سیسکو، امکان برگزاری آزمون ها برای شهروندان چندین کشور از قبیل ایران، سوریه، کره شمالی و … امکانپذیر نیست، ولی با توجه به اینکه در زمان ثبت نام آزمون های سیسکو هیچ گزینه تحت عنوان ملیت وجود ندارد و تنها گزینه شناسایی ملیت چک کردن پاسپورت و یا کارت هویتی متقاضی توسط مدیریت مرکز آزمون می باشد، امکان برگزاری آزمون سیسکو برای متقاضیان ما وجود دارد.
 
متقاضیان ثبت نام آزمون های سیسکو و مایکروسافت باید حداقل ۷۲ ساعت قبل از برگزاری آزمون ثبت نام خود را قطعی نموده تا مرکز آزمون برای آن آزمون مورد نظر ووچر خریداری نموده و ثبت نام متقاضی را تکمیل و قطعی نماید
و خاطر نشان می شود با توجه به زمان اعلام شده توسط مرکز آزمون، متقاضی می بایست ۳۰ دقیقه قبل از زمان انجام آزمون در محل برگزاری آزمون جهت تکمیل پروسه حاضر گردد.
 
بله، از قابلیت های امنیتی شرکت VUE می توان به ثبت عکس آنلاین و امضاء دیجیتالی و در برخی از موارد اسکن کف دست قبل از زمان شروع آزمون اشاره نمود که اکثر شرکت ها از قبیل سیسکو و مایکروسافت هم از این قابلیت پیروی می کنند.
 
هیچگونه تفاوتی بین برگزاری آزمون های بین المللی در خارج از کشور و داخل کشور نمی باشد و مرکز آزمون طبق مقررات رسمی برگزاری آزمون ها با متقاضی برخورد می نماید و تنها مزیت برگزاری آزمون ها در ایران عدم مهاجرت و اقامت در خارج از کشور و سهولت در برگزاری آزمون هایی از قبیل سیسکو و مایکروسافت ویژه ایرانیان می باشد.
 
از آنجایی که مراکز مجاز برگزاری آزمون ها در جهان امکان دریافت رونوشت و یا تصویر هیچگونه مدرک هویتی متقاضی را ندارند، لذا امکان مشخص شدن ملیت متقاضی توسط شرکت های سیسکو و یا VUE وجود ندارد به همین دلیل بروز مشکل امری بعید است ولی غیر ممکن هم نمی باشد.
 
شرکت VUE برگزار کننده بیش از هزاران آزمون بین المللی در حوزه های مختلف می باشد از اینرو لیست شرکت های فناوری اطلاعات که آزمون های آنها توسط VUE برگزار می گردد پیوست شده است (لطفا کلیک نمایید)
 
شرکت Certiport در سال ۲۰۱۵ توسط شرکت Pearson VUE خریداری شده و در حال حاظر تحت تملک آن می باشد قابل ذکر است آزمون های مقدماتی شرکت هایی از قبیل مایکروسافت، اتودسک، ادوب و چندین شرکت دیگر توسط Certiport برگزار می گردد.
 
بله، متقاضی می تواند پس از ثبت نام آزمون خود در ایران به مرکز آزمون ما در کشورهای گرجستان، ارمنستان و یا تاجیکستان مراجعه نموده و آزمون خود را بدون هیچگونه مشکلی برگزار نماید.
موسسه تورهای علمی و تفریحی را جهت برگزاری آزمون ها به صورت گروهی در هر فصل تدوین نموده که متقاضیان می توانند با هماهنگی و ثبت نام در این تورها ضمن کسب تخفیف و دریافت پیشنهاد های ویژه آزمون های خود را در کشور مورد نظر برگزار نمایند.
 
پروسه انجام ثبت نام برگزاری آزمون ها از قبیل سیسکو و مایکروسافت حداکثر ۷۲ ساعت می باشد.
اما برخی از آزمون های شرکت هایی از قبیل VMware, SANS, ISC2, EC-Council و … بیش از یک تا دو هفته زمان خواهد برد.
 
بله، متقاضی بلافاصله پس از اتمام زمان آزمون نتیجه خود را دریافت نموده و رزالت آزمون خود را از مرکز آزمون تحویل می گیرد، قابل ذکر است موسسه پروفایل متقاضی آزمون را بی درنگ به شخص تحویل داده و گواهی حسن انجام کار خود را از متقاضی دریافت می نماید.
 
در زمانهای پیش از سال ۲۰۱۵ راه کارهای تقلب بسیاری برای برگزاری آزمون ها به صورت شبیه سازی شده به علت نبود امکانات امنیتی برگزاری آزمون ها وجود داشت اما در حال حاضر به دلیل بالابردن شرایط امنیتی توسط شرکت VUE از قبیل عکس آنلاین و امضاء دیجیتیالی تقلب شبیه سازی آزمون ها امکانپذیر نمی باشد و همچنین بلافاصله پس از برگزاری آزمون می توانید پروفایل خود را درجهت قبولی و عدم قبولی به همراه عکس متقاضی در سایت VUE چک نمایید.
 
با توجه به تحریم ها هیچگونه مدرک کاغذی فیزیکی به صورت مستقیم به ایران ارسال نمی گردد و لذا متقاضی باید قبل از ثبت نام آزمون، آدرس خارج از کشوری به مرکز آزمون ارائه نماید تا پس از برگزاری و کسب موفقیت در آزمون مدرک فیزیکی خود را درخواست دهد، قابل ذکر است که درخواست مدارک فیزیکی رایگان نمی باشد و باید توسط کارت های بانکی Visa, Master card مبلغ آن را پرداخت نموده و درخواست ارسال دهید.
موسسه امکان این امر را برای متقاضیانی که هیچگونه آدرسی در خارج از کشور ندارند فراهم نموده که البته دارای هزینه متغیری می باشد.
 
خیر، متقاضی قبل از برگزاری آزمون خود باید تمامی ابزارها و متریال خود را از قبیل کیف، ساعت، تلفن همراه، گجت های پوشیدنی و … را در Lockbox قرار دهد و اجازه ورود هیچگونه ابزاری به سایت آزمون راندارد.
 
بله، در شرایط و زمان خاص با کسره مبلغی، قابلیت کنسلی و تغییر زمان برگزاری آزمون وجود دارد.
شایان ذکر است این امر حداکثر تا ۴۸ ساعت قبل از زمان برگزاری آزمون وجود دارد و پس از امکانپذیر نمی باشد.
 
متقاضی برگزاری آزمون باید ۳۰ دقیقه قبل از زمان برگزاری ازمون در محل موسسه حضور به عمل آورد و در صورت عدم حضور و یا تاخییر، امکان برگزاری آزمون توسط VUE قفل و بسته می گردد و به منزله غیبت و کنسلی آزمون تلقی می شود.
 
با توجه به زمان و شرایط مرکز آزمون و شرکت آزمون دهنده می توان از یک تا چند آزمون را در یک روز برگزار نمود.
 
قابل ذکر است ما امکان ارائه نمونه سوالات را به متقاضیان برخی از آزمون های بین المللی را داریم اما هیچگونه گارانتی از صحت سوالات و پاسخ های آن نداریم.
 
بله، موسسه با توجه به بهره گیری از اساتید و متخصصان داخلی و خارجی خود امکاناتی را در جهت قبولی تضمینی در آزمون های بین المللی را دارد که البته در این زمینه باید متقاضی با کارشناسان ما به صورت حضوری مشاوره رایگان نمایند
 

بله، در صورتیکه مایل به استفاده از طرح پیشنهاد شگفت انگیز هستید باید به محدوده زمانی مشخص شده بر روی بنز دقت بفرمایید این تخفیفات از زمان اعلام رسمی ۲۴ تا ۷۲ ساعت اعتبار خواهند داشت.

بله، قطعا باید شرکت داشته باشید چون توسط دوربین های حاضر تمامی تحرک های شما به صورت آنلاین تحت نظر است

در برخی از آزمون ها شما اجازه استراحت و یا ترک صفحه آزمون جهت امور شخصی را دارید ولی امکان خروج از موسسه را نخواهید داشت البته اجازه استراحت در مورد تمامی آزمون ها صدق نمی کند و شما امکان ترک ازمون را به هیچ عنوان ندارید

خیر به صورت قطعی نیاز به تخصص کامل شنیداری و گفتاری ندارید ولی به اندازه مکالمه کوتاه و درک مطلب نیاز است

خیر، بسیاری از شرکت ها امکان دادن آزمون با کارت شناسایی ایرانی را به متقاضی نمی دهند از قبیل سیسکو و شما باید یک کارت شناسایی خارجی ارائه نمایید مثل گواهینامه بین المللی و یا کارت اقامت صادر شده از کشور دیگر که منقضی نشده باشد.

خیر، امکانپذیر نیست چون هرگونه کپی برداری از سوالات به منزله تقلب تلقی می گردد و ممکن است پروفایل شما برای مدت ۲ سال بسته شود و یا آمون مورد نظر شما باطل گردد.

بله، ما امکان ارائه خدمات آزمون را در هر جای دنیا که حضور داشته باشید را برای شما فراهم خواهیم کرد ولی نیاز به بستر اینترنت پرسرعت و قابل اطمینان خواهید داشد، در این زمینه باید با همکاران مجموعه تماس حاصل فرمایید.