TOEFL IBT

آزمون بین المللی تافل در یک نگاه

آزمون تافل TOEFL iBT، برای نشان دادن سطح زبان انگلیسی زبان آموزان غیر انگلیسی زبان توسط انجمن ETS آمریکا طراحی شده است. این آزمون مورد تایید بیش از ۱۱۰۰۰ دانشگاه و موسسه آموزشی معتبر در بیش از ۱۵۰ کشور در سراسر دنیا از جمله آمریکا، کانادا، استرالیا،‌ انگلستان،‌ نیوزلند و کشورهای اروپایی و آسیایی می باشد. آزمون تافل، یک آزمون زبان انگلیسی است که در دو فرمت اصلی برگزار می شود 1- کاغذی یا (PBT) و کامپیوتری یا (iBT) میباشد. البته قابل ذکر است فرمت جدیدی از زمان پاندمی کرونا توسط سازمان ETS معرفی شد در قالب آزمون آنلاین iBT Home Edition که به صورت کامل به آن خواهیم پرداخت قالب آزمون شامل چهار بخش، خواندن (Reading)، گوش دادن یا شنیداری(Listening) ، صحبت کردن (Speaking) و نوشتن (Writing) است.

آزمون تافل مخفف (Test of English as a Foreign Language) یک آزمون شناخته‌ شده معتبر بین‌المللی است که در آن سطح مهارت‌های گفتاری و نوشتاری انگلیسی شرکت‌‌کنندگان در یک بستر آکادمیک سنجیده می‌شود. این آزمون ارزیابی می‌کند که فرد متقاضی تا چه حد در ترکیب مهارت‌ های خواندن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن برای انجام کارهای علمی موفق است.
در زمان برگزاری آزمون، شما باید به بخشی از یک کنفرانس و کلاس دو نفره بین استاد و دانشجو و مباحث علمی ردو بدل شده به صورت صوتی و یا تصویری گوش داده و سوالات مرتبط با آن را به دقت پاسخ دهید.

چه کسانی در این آزمون شرکت می‌کنند؟

تا به حال، بیش از ۳۵ میلیون نفر در سراسر جهان در آزمون تافل شرکت کرده‌اند. به طور معمول،‌ افراد متقاضی‌ قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی خارج از کشور را دارند؛ با این حال، هر متقاضی که می‌خواهد توانایی خود را در تسلط آکادمیک به زبان انگلیسی نشان دهد نیز می‌تواند در این آزمون شرکت کند. این امر می‌تواند شامل افرادی نیز که قصد مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان یا کار در یک شرکت بین المللی دارند نیز بشود.
طراحان آزمون تافل توصیه می‌کنند که شرکت کنندگان، حداقل دارای ۱۷ سال سن باشند، چرا که در این آزمون از آنها خواسته می‌شود که برخی متن‌هایی را که دشوار هستند، بخوانند و با برخی واژه‌های سطح بالا آشنا شوند، در حالی که بسیاری از دانش ‌آموزان زیر ۱۷ سال در معرض این نوع زبان نیستند.

چرا تافل؟

در مقایسه با آزمون‌های انگلیسی دیگر ( نظیر آیلتس و …) تافل داری مزایای خاصی می‌باشد:
 

 • بین دانشجویان محبوب‌تر است.
 • با سابقه و قدمت بیشتر و مورد ارجحیت بیشتر دانشگاه‌ها مخصوصا آمریکا می باشد.
 • ۹۰ درصد شرکت کنندگان در آزمون تافل که مورد بررسی قرار گرفتند،‌ وارد دانشگاه انتخابی اول یا دوم خود شدند.
 • شانس موفقیت بیشتر در کلاس
 • سیستم نمره‌‌دهی منصفانه و بی‌طرفانه تر
 • منابع بیشتر، رایگان و در دسترس تر

چه موسساتی نمره تافل را قبول می‌کنند؟

نمرات تافل مورد پذیرش بیش از ۱1۰۰۰ دانشگاه و موسسه در سطح جهان از جمله دانشگاه‌های استرالیا، کانادا، نیوزیلند، انگلستان، امریکا، اروپا و آسیا است.

متقاضی آزمون تافل می تواند در بیش از ۵۰ تاریخ در سال در مراکز مجاز سراسر دنیا برگزار می شود ثبت نام نماید، تعداد دفعات شرکت در آزمون نامحدود است،‌ ولی در یک بازه زمانی سه روزه بیش از یک بار نمی‌توان آزمون داد.

نکات مربوط به روز آزمون

 • آدرس محل آزمون خود را دقیق بدانید. قبل از آزمون برنامه ریزی کنید که قرار است چگونه و با چه وسیله‌ای خود را به محل امتحان برسانید. با انجام این کار، مقداری از استرس‌تان کاسته شود و احساس آمادگی بیشتری داشته باشید.
 • شب قبل از آزمون خوب بخوابید. اگر می‌خواهید در روز امتحان حداکثر بازده را داشته باشید، بسیار مهم است که شب قبل به خوبی استراحت کنید. ۷ تا ۹ ساعت خواب شبانه ایده‌آل است.
 • زود به محل آزمون برسید ETS توصیه می‌کند که حداقل نیم ساعت زودتر از زمان شروع، در محل امتحان حضور داشته باشید. با رعایت این نکته، زمان زیادی را در اختیار خواهید داشت تا مراحل تشخیص هویت را با آرامش طی کنید و صندلی خود را بیابید.
 • آرامش خود را حفظ کنید. ممکن است در حین آزمون استرس بر شما غلبه کند. در اینجا مهم است که سعی کنید آرامش را به خود بازگردانید. چشمان خود را ببندید و ۱۰ ثانیه تنفس عمیق انجام دهید. در مدت استراحت ۱۰ دقیقه‌ای‌تان بین لیسنینگ و اسپیکینگ، حتما از جای خود بلند شوید، حرکات کششی انجام دهید و کمی راه بروید. همچنین مقداری آب بنوشید و یا چیزی بخورید.

سوالات متداول شما در زمینه آزمون تافل آی بی تی - Tofel IBT

هزینه این آزمون بسته به کشوری که در آن آزمون برگزار می‌شود، متفاوت است. برای ایرانیان این مبلغ ۲4۵ دلار آمریکا است که می بایست از کارت‌های پرداخت بین‌المللی و یا از طریق وب‌سایت‌های ایرانی انجام شود که با تبدیل ریال به دلار مبالغ ارزی را پرداخت می‌کنند.

برای گزارش نمره آزمون تافل، بایستی حداکثر تا شب قبل از آزمون به حساب کاربری خود در وب‌سایت ETS مراجعه کنید و کدهای دانشگاه‌های مورد نظر اضافه کنید. گزارش نمره آزمون به ۴ دانشگاه به صورت رایگان صورت می‌گیرد. همچنین می‌توانید یک نسخه کاغذی از آن را نیز از طریق پست دریافت کنید. پس از آزمون نیز می‌توانید نمره خود را به مراکز دیگر ارسال کنید، اما به ازای هر ارسال باید مبلغ ۲۰ دلار آمریکا را بپردازید. پس بهتر است قبل از انجام آزمون انتخاب‌های هوشمندانه‌ای داشته باشید تا هزینه‌های خود را به حداقل برسانید.

پاسپورت

 

به همراه یکی از گزینه های:

 • کارت ملی
 • شناسنامه عکس دار
 • گواهینامه رانندگی

نمره تافل در هر اسکیل حداکثر 30 می باشد.

که با توجه به چهار اسکیل انجام شده، میبایست مجموع آن به عدد 120 برسد.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
به راهنمایی نیاز داری؟ چت واتس‌اپ